16.12.2018r. Godz. 03:26Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 09.07.2015r.

dodano: 9 lipca 2015 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 9 lipca 2015 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Strażacy zabezpieczali skutki zdarzeń drogowych, w których zostały poszkodowane cztery osoby.

W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych zastępy straży pożarnej usuwały skutki zdarzeń związanych z silnym wiatrem i opadami deszczu – 36 zdarzeń. Głównie były to wyjazdy do powalonych drzew. W zdarzeniach tych nie odnotowano osób poszkodowanych. Najwięcej interwencji odnotowano w powiecie opolskim – 23 zdarzenia.

W miejscowości Poręba (gmina Leśnica) konary przewróconego drzewa oparły się o dach budynku gospodarczego oraz przylegającego do niego garażu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przy użyciu podnośnika hydraulicznego i piły mechanicznej do cięcia drewna usunęli konar drzewa oparty o dachy budynków. W działaniach brało udział trzy zastępy straży pożarnej.

SK OKW PSP

st. kpt. Jarosław Larski