22.07.2018r. Godz. 08:40Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 09.07.2018 r.

dodano: 9 lipca 2018 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 10 lipca 2018 o 22:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 40 razy. Odnotowaliśmy 19 pożarów, 18 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W powyższych zdarzeniach poszkodowane zostały 3 osoby . We wszystkich działaniach ratowniczych zaangażowane były 157 zastępów, w sile 570 strażaków.

Cały dzień trwała akcja gaśnicza w Dąbrowie Niemodlińskie gdzie składowane były nielegalnie odpady komunalne, na terenie akcji działał sztab powołany przez Komendanta Miejskiego w Opolu, grupa operacyjna Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego, na miejscu akcji obecny był również zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Opolu z uzyskanych informacji od dowodzącego akcja gaśnicza może potrwać jeszcze około 20 godzin.

W Brzegu na ul. Wrocławskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem relacji Opole Wrocław w zdarzeniu tym nikt nie został poszkodowany, pociągiem podróżowało 130 osób, które kontynuowały podróż do Wrocławia drugim pociągiem podstawionym przez PKP. Obecnie na jednym torowisku ruch jest wstrzymany całkowicie a na drugim ograniczona prędkość.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania