12.12.2018r. Godz. 21:57Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 09.08.2012

dodano: 9 sierpnia 2012 o 22:08 | ostatnia aktualizacja: 9 sierpnia 2012 o 22:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 09.08.2012r.

Po północy, o godzinie 00:48 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Opolu zadysponował 3 zastępy straży do mieszkania na ulicę Wyzwolenia, gdzie przez sąsiadów wyczówalny był zapach spalonej potrawy. Po przybyciu zastępów, właściciel mieszkania był na zewnatrz budynku, którym zajęli się sąsiedzi. Działania straży polegały na udzieleniu mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz przewietrzeniu mieszkania i klatki schodowej. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego poszkodowanego przewiózł do szpitala.

O godzinie 9:08 zadysponowano 3 zastępy straży do miejscowości Smarchowice Wielkie w powiecie namysłowskim na prywatną posesję. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na posesji wypalane są śmieci oraz pozostałości tapicerek i ogumienia demontowanych pojazdów. Pożar stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla zaparkowanych w bliskiej odległości samochodów. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na pożar. Przybyły na miejsce patrol policji ukarał sprawcę mandatem karnym.

O godzinie 12:48 doszło do czołowego zderzenia się dwóch samochodów osobowych Na DK 45 przed wjazdem do Krapkowic od strony Opola. Poszkodowne zostały 4 osoby, w tym dwie osoby zginęły na miejscu. Do zdarzenia zadysponowano cztery zastępy straży.  Na miejsce zdarzenia służby medyczne wezwały śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gliwic, który przetransportował jednego z poszkodowanych do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu. Droga na czas prowadzenia działań ratowniczych była zablokowana w obu kierunkach do godziny 16:00.

O godzinie 13:10 miał miejsce wypadek drogowy w miejscowości Wierzbie na DK 45 w powiecie oleskim. Zadysponowano 3 zastępy straży. Poszkodowane zostały dwie osoby, którym zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy medycznej i przewiózł poszkodowanych do szpitala. Działania straży polegają na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu skutków wypadku. Straty oszacowane zostały na 4 tys.zł.

O godzinie 14:10 doszło do wypadku czterech samochodów ciężąrowych w miejscowości Kocury na DW 901, także w powiecie oleskim. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży. Jeden z kierowców poniósł śmierć na miejscu, następni nie odniesli obrażeń ciała. Do miejsca zdarzenia na wniosek kierujacego akcją ratowniczą dyżurny wojewódzkiego stanowiska kierowania zadysponował specjalistyczną grupę ratownictwa techniczego z Brzegu.

O godzinie 14:36 na 239km A4 w kierunku na Wrocław doszło do wypadku trzech samochodów osobowych. Przy zdarzeniu zadysponowano pięć zastępów straży /3PSPz JRG Nr2 Opole oraz 2 z Krapkowic/. Poszkodowane zostały trzy osoby, którymi zajął się zespół ratownictwa medycznego.  Przypuszczalną przyczyną wypadku było niezachowanie bezpiecznej odległosci miedzy pojazdami będacymi w ruchu. Straty uszkodzonych pojazdów oszacowane zostały na 20 tys.zł.

O godzinie 15:35 doszło do pożaru stodoły w miejscowości Kozuby w powiecie namysłowskim. Pożar powstał w bliskiej odległości od budynku mieszkalnego. Na miejsce zdarzenia dyżurny zadysponował 7 zastępów straży. Ratownicy podali dwa prądy wody w obronie  na zagrozony budynek oraz dwa prądy wody w natarciu na palacy sie budynek inwentarski. Ratownicy ewkuowali z obory trzodę chlewną i bydło, maszyny rolnicze, urzadzenia warsztatowe. Ponadto skarżącemu się na duszności włascicielowi gospodarstwa udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali poszkodowanego zespołowi ratownictwa medycznego. Przypuszczalną przyczyną pożaru mogło być wyładowanie atmosferyczne. Straty oszacowane zostały na 75 tys.zł. a uratowane mienie na 250 tys.zł.

------------------------------------------------------

Dyżurny Operacyjny Województwa