17.12.2018r. Godz. 19:46Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 09.08.2015

dodano: 9 sierpnia 2015 o 22:08 | ostatnia aktualizacja: 10 sierpnia 2015 o 20:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

O godz.11:04 dyżurny miejskiego stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Opolu otrzymał zgłoszenie od mężczyzny który zgłaszał, że potrzebuje pomocy ponieważ spadł do wyrobiska kamienia wapiennego  ,,Piast". Na miejscu stwierdzono że, mężczyzna z psem znajduje się w wodzie ok. 30 m. od ul. Rejtana skarpa wyrobiska pokryta jest krzakami na  głębokość ok 12-15 m. Mężczyzna  został pociągnięty ze skarpy nieczynnego wyrobiska wapienia przez psa rasy labrador. Działania ratownicze polegały na dotarciu z wykorzystaniem technik dostępu linowego do osoby poszkodowanej, zaopatrzeniu poszkodowanego i zabezpieczeniu  psa. Przygotowaniu do ewakuacji z wykorzystaniem noszy koszowych. Stanowisko ratownicze sprawiono z samochodu pożarniczego znajdującego się na ul. Rejtana. Po ewakuacji poszkodowany odmówił udzielenia KPP .

W miejscowości Lubrza w pow.brzeskim o godz.18:04  doszło do  utonięcia mężczyzny na akwenie. Do działań skierowano dwa zastępy straży pożarnej. Po dojeździe zastępu PSP z JRG Brzeg okazało się że, na miejscu działa   zastęp OSP  wraz z ratownikami WOPR i  wspólnie prowadzą  reanimację osoby poszkodowanej.    Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, pomocy w prowadzeniu reanimacji . Reanimacja prowadzona była ponad półtorej godziny na zmianę z przybyłym na miejsce ZRM lecz nie przyniosła rezultatu i lekarz stwierdził zgon.

Autor: kpt. Kantor Łukasz