14.12.2018r. Godz. 10:31Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 09.09.2014

dodano: 9 września 2014 o 22:09 | ostatnia aktualizacja: 10 września 2014 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 19 razy, w tym 2 pożary, 16 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach ogółem poszkodowane zostały 4 osoby.

W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 10.57 przyjął zgłoszenie dotyczące zasłabnięcia mężczyzny na rusztowaniu w Opolu przy ul. Jodłowej. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane niezwłocznie 3 zastępy straży pożarnej w tym samochód drabina SD 37. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania ustalono, że na rusztowaniu na wysokości ok. 8 m znajduje się nieprzytomny mężczyzna, któremu pomocy udzielali pracownicy firmy remontowej.

Działania straży pożarnej polegały na:

- ewakuowaniu osoby poszkodowanej z rusztowania przy pomocy SD 37 i przekazaniu jej zespołowi ratownictwa medycznego. Niestety po długotrwałej akcji ratowniczej lekarz stwierdził zgon.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania