20.10.2018r. Godz. 10:05Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 09.10.2018 r

dodano: 9 października 2018 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 9 października 2018 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 30 razy. Odnotowaliśmy 13 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 2 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 71 zastępów, w sile 292 strażaków.

W miejscowości Strzeleczki (pow.krapkowicki) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu na drodze w obu kierunkach podczas prowadzenia działań, udzieleniu KPP jednej osobie poszkodowanej a następnie przekazaniu jej pod opiekę ZRM.

W Nysie w jednym z budynków wielorodzinnych mieszkańcy wyczuwali woń gazu, po przybyciu na miejsce straży pożarnej na czas prowadzonych działań z budynku ewakuowano 15 osób, sprawdzono pomieszczenia i poprzez zakręcenia zaworu w butli zlikwidowano zagrożenie. Lokale zostały przewietrzone a mieszkańcy mogli wrócić do mieszkań.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania