14.12.2018r. Godz. 02:50Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 09.11.2012

dodano: 9 listopada 2012 o 20:11 | ostatnia aktualizacja: 10 listopada 2012 o 08:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia :

1. Około godz. 05:10 w miejscowości Chróścina (DW 435) samochód osobowy uderzył w drzewo i przewrócił się na dach. Na miejsce zadysponowano 5 jednostek Straży Pożarnej. Pasażerowi udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, w celu wydobycia kierowcy zastosowano urządzenia hydrauliczne oraz pneumatyczne. Obie osoby zostały przekazane Zespołowi Ratownictwa Medycznego i zabrane do szpitala. Straty oszacowano na 10 tys. złotych.

2. Około godz. 07:45 w miejscowości Walidrogi (DK 94) doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z ciągnikiem rolniczym. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane. W rozbitych pojazdach odłączono akumulatory, przy pomocy sorbentów zebrano substancję ropopochodną. Straty oszacowano na 90 tys. złotych

3. W godzinach nocnych ok. 00:20 w Głubczycach dyżurny stanowiska kierowania otrzymał zgłoszenie o obecności tlenku węgla w mieszkaniu. Dokonano pomiarów stężenia tlenku węgla przy pomocy przyrządu pomiarowego, który w chwili przybycia wskazywał obecność tlenku węgla. W wyniku zdarzenia 3 osoby (w tym jedno dziecko) zostały przewiezione na obserwacje do szpitala. Dalsze działania polegały na przewietrzeniu pomieszczeń w mieszkaniu oraz sprawdzeniu pozostałych mieszkań w klatce na obecność CO.

4. W miejscowości Jemielnica ok. godz. 11:00 doszło do zderzenia trzech pojazdów: dwóch osobowych i jednego ciężarowego. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana, na czas prowadzonych działań droga (DW 426) została zamknięta. Straty oszacowano na 60 tys. złotych.

Komenda Wojewódzka PSP w Opolu

Dyżurny Operacyjny