22.02.2019r. Godz. 19:30Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 09.11.2013

dodano: 9 listopada 2013 o 17:11 | ostatnia aktualizacja: 9 listopada 2013 o 21:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Opolu o godzinie 11:03 otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego na drodze krajowej nr 46 przy skrzyżowaniu dróg w kierunku na Michałówek. Niezwłocznie do zdarzenia zostały zadysponowane 2 zastępy straży pożarnej tj. 7 strażaków, którzy po dojeździe na miejsca zdarzenia ustalili, że w zdarzeniu biorą udział dwa pojazdy. Samochód dostawczy znajdował się na jezdni na pasie w kierunku Niemodlina. W samochodzie tym znajdował się uwięziony kierowca. Samochód osobowy znajdował się w rowie przy pasie ruchu w kierunku Niemodlina. Pojazdem tym podróżowały cztery osoby, kierowca i pasażerka siedząca z tyłu za kierowcą zostali uwięzieni w rozbitym pojeździe. Pozostałe dwie osoby znajdowały się na zewnątrz pojazdu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oznakowaniu terenu działań. Dwie grupy strażaków działając jednocześnie udzielały kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym i uwalniały je z rozbitych pojazdów. Po wydobyci poszkodowanych z pojazdów przekazano ich przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po otrzymaniu informacji od dyżurnego miejskiego stanowiska kierowania o zadysponowaniu na miejsce zdarzenia śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, wyznaczono i zabezpieczono miejsce lądowania. Podczas działań ruch w obu kierunkach był zamknięty i zabezpieczony. 

2. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku o godzinie 14.46 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego na drodze krajowej nr 11 między Byczyną, a Gołkowicami. Zgłoszenia dokonali strażacy ochotnicy z OSP Kobierno (woj. wielkopolskie, powiat krotoszyński), którzy przypadkowo przejeżdżali w pobliżu miejsca zdarzenia. Samochód osobowy zjechał z jezdni do rowu melioracyjnego i przewrócił się na dach. Pojazdem podróżowały dwie osoby, z których pierwsza opuściła pojazd samodzielnie, a drugą wymagającą pomocy ewakuowali na zewnątrz pojazdu. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane miejscowe 4 zastępy jednostek ochrony pożarowej. Działania straży pożarnej polegały na: udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz rutynowych działaniach wykonywanych podczas tego typu zdarzeń. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego osoba poszkodowana została przekazana pod ich opiekę. Ruch na drodze był prowadzony wahadłowo.

______________________________

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania

Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

mł. kpt. Krzysztof Sobkowicz