12.12.2018r. Godz. 16:06Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 09.12.2013

dodano: 9 grudnia 2013 o 22:12 | ostatnia aktualizacja: 10 grudnia 2013 o 18:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 09.12.2013

1. Zabezpieczano dwa zdarzenia drogowe, w których strażacy udzielili kpp poszkodowanym:

- na DK 42 między Namysłowem a Domaszowicami w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych jedna osoba zginęła a sześć osób zostało poszkodowanych, strażacy udzielili kpp pięciu rannym (w tym trójce dzieci), przygotowali i zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca LPR, w działaniach brało udział sześć zastępów straży pożarnej, straty oceniono na 50 tys. zł,

- w Gorzowie Śląskim (powiat oleski) na DK 45 przewrócił się na bok samochód ciężarowy przewożący makulaturę, strażacy udzielili kpp kierowcy, zabezpieczyli i usunęli wyciek oleju napędowego ze zbiornika.

2. W Brzegu z powodu braku ZRM, jeden zastęp straży pożarnej został zadysponowany do zdarzenia, w którym mężczyzna w wyniku zasłabnięcia przewrócił się na pobocze drogi i doznał urazu głowy. Strażacy po przyjeździe na miejsce zdarzenia udzielili KPP a następnie poszkodowanego przekazali dla ZRM.

Dyżurny Operacyjny Województwa

st. kpt. Jarosław Larski