17.07.2018r. Godz. 13:52Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.01.2018 r.

dodano: 10 stycznia 2018 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 11 stycznia 2018 o 21:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 18 razy z czego 3 pożary, 12 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowane zostały 3 osoby. W działaniach zaangażowanych było łącznie 33 zastępy i 127 strażaków.

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 16.37 przyjął zgłoszenie dotyczące emisji tlenku węgla w budynku mieszkalnym usytuowanym w miejscowości Długomiłowice. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 4 zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zespół ratownictwa medycznego, który stwierdził zgon u jednego z mieszkańców, ponadto uzyskano informację, że wewnątrz budynku prawdopodobnie znajduje się jeszcze jedna osoba.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- przeszukaniu pomieszczeń

- znalezieniu drugiej osoby poszkodowanej, u której lekarz stwierdził zgon

- przewietrzeniu pomieszczeń.

Z uwagi na potwierdzenie obecności tlenku węgla: parter 170 ppm., piętro budynku 250 ppm. strażacy musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Stanowiska Kierowania

kpt. Krzysztof Sobkowicz