22.01.2019r. Godz. 06:51Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.01.2019 r.

dodano: 10 stycznia 2019 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 11 stycznia 2019 o 22:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 26 razy. Odnotowaliśmy 13 pożarów oraz  11 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W  powyższych zdarzeniach  poszkodowanych  zostało 6 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych zaangażowanych było 80  zastępów, w sile  309 strażaków.

Dyżurny Stanowiska Kierowania w Nysie otrzymał zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów ciężarowych na obwodnicy Nysy DK46, do zdarzenia zadysponowano 5 zastępów JRG Nysa i 2 zastępy OSP w wyniku zaistniałego zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące samochodem ciężarowym jedną z nich strażacy musieli ewakuować przy pomocy sprzętu hydraulicznego.

O godzinie 08:41 do Dyżurnego Stanowiska Kierowania w Głubczycach  wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów  osobowych w miejscowości Baborów, do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG Głubczyce oraz jeden zastęp OSP Baborów w wyniku zaistniałego zdarzenia 2 osoby zostały poszkodowane, przewiezione do szpitala.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania