19.12.2018r. Godz. 13:05Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.02.2015

dodano: 10 lutego 2015 o 22:02 | ostatnia aktualizacja: 11 lutego 2015 o 23:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 19 razy, w tym: 2 pożary i 17 miejscowych zagrożeń. W zdarzeniach ogółem poszkodowane zostały 4 osoby.

W powiecie nyskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 14.12 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem jednego samochodu osobowego, który w miejscowiści Buków wjechał w drzewo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej i dokonaniu rozpoznania potwierdzono informacje wynikające ze zgłoszenia. W pojeździe znajdowała się zakleszczona jedna osoba – kierowca. Na miejsce zdarzenia przybył również zespół ratownictwa medycznego i patrol policji.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsce zdarzenia

- podaniu jednego prądu piany ciężkiej pod samochód, z którego wyciekało paliwo

- odłączeniu akumulatorów w pojeździe

- wykonaniu dostępu do osoby zakleszczonej w pojeździe przy pomocy sprzętu hydraulicznego.

W wyniku doznanych obrażeń u poszkodowanego lekarz stwierdził zgon.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania