10.12.2018r. Godz. 22:32Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.03.2015

dodano: 10 marca 2015 o 22:03 | ostatnia aktualizacja: 11 marca 2015 o 21:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż interweniowała 79 razy: w tym 58 pożarów, 18 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarm fałszywy. W działaniach udział brało 125 zastępów i 588 strażaków. W wyniku zaistniałych zdarzeń poszkodowanych zostało 14 osób w tym 2 śmiertelne.

Ważniejsze zdarzenia

W Opolu na ul. Rejtana doszło do zdarzenia drogowego z udziałem sam. osobowego i motoroweru. Po przybyciu na miejsce zabezpieczono teren działań, osobie poszkodowanej była udzielana pomoc medyczna przez ZRM (kierujący motorowerem). Nasze działania głównie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu źródła zasilania w pojazdach.

O godzinie 17:13 w miejscowości Malarzowice Wielkie doszło do zdarzenia drogowego. Po przybyciu na miejsce zastano trzy auta osobowe biorące udział w zdarzeniu. Jedno z nich, znajdowało się poza jezdnią, na poboczu, na kołach. Kolejne dwa pojazdy znajdowały się na jezdni. Wszystkim osobom poszkodowanym była udzielana pomoc medyczna przez Zespoły Ratownictwa Medycznego. U jednej z nich lekarz stwierdził zgon, druga została zabrana przez LPR, zaś dwie pozostałe przetransportowano karetkami do szpitala. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach i neutralizacji powstałych wycieków, a także na przygotowaniu lądowiska dla śmigłowca LPR. Następnie na potrzeby działań Policji oświetlono teren działań.

Stanowisko Kierowania

kpt. Krzysztof Letki

Dzisiejszego dnia odnotowaliśmy znaczną ilość wyjazdów do pożarów traw.

Poniżej tabela przedstawia zdarzenia z podziałem na powiaty i na ilość zaangażowanych ratowników.

Powiat

Liczba zdarzeń