10.12.2018r. Godz. 07:28Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.03.2017

dodano: 10 marca 2017 o 22:03 | ostatnia aktualizacja: 11 marca 2017 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 19 razy. Odnotowaliśmy 7 pożarów, 10 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 10 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 48 zastępów  w sile 167 strażaków.

W dniu dzisiejszym o godz. 11:43 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego na terenie miasta Brzeg. Po przybyciu na miejsce akcji zastano objęte pożarem pomieszczenia piwniczne zadymiony parter oraz  poddasze użytkowe budynku jednorodzinnego. W trakcie prowadzonych działań odnaleziono osobę poszkodowaną nieprzytomną. Strażacy udzielili je kwalifikowanej pierwszej pomocy, przybyły na miejsce akcji lekarz Zespołu Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania