15.08.2018r. Godz. 07:20Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.03.2018 r.

dodano: 10 marca 2018 o 22:03 | ostatnia aktualizacja: 11 marca 2018 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 37 razy. Odnotowaliśmy 17 pożarów, 19 miejscowych zagrożeń, oraz 1 alarm fałszywy. W powyższych zdarzeniach poszkodowanych zostało 6 osób, w tym 2 śmiertelne. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 79 zastępów, w sile 360 strażaków.

Krótko po godz. 8 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP wpłynęła informacja o pożarze mieszkania w miejscowości Komprachcice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, natychmiast z mieszkania ewakuowano mężczyznę tam znajdującego się i po stwierdzeniu braku oddechu rozpoczęto resuscytacje krążeniowo-oddechową. Równocześnie trwały działania gaśnicze w mieszkaniu. Przybyłe na miejsce Pogotowie Ratunkowe kontynuowało działania RKO. Niestety po pewnym czasie lekarz stwierdził zgon u poszkodowanego mężczyzny.

Przed godziną 17 Namysłowscy Strażacy, z powodu braku wolnego zespołu Pogotowia, zostali zadysponowani do mężczyzny z atakiem padaczki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zabezpieczyli teren działań, udzielili Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, a następnie po przybyciu karetki przekazali go Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Stanowisko Kierowania
asp. Jakub Pleśniak