17.12.2018r. Godz. 01:56Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.04.2015

dodano: 10 kwietnia 2015 o 23:04 | ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2015 o 22:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W czasie minionej doby na terenie województwa opolskiego straż interweniowała 34 razy: w tym 24 pożary, 8 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W działaniach udział brało 62 zastępy i 286 strażaków. W wyniku zaistniałych zdarzeń 9 osob zostało poszkodowanych.

Ważniejsze zdarzenia

W dniu dzisiejszym o godz. 7.19 w miejscowości Głuchołazy z niewyjaśnionych przyczyn samochód osobowy wpadł do rzeki Biała Głuchołazka i dachował. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Straży Pożarnej stwierdzono, że na miejscu jest już patrol Policji (świadkowie zdarzenia) oraz ZRM, który udzielał pomocy dwóm osobom poszkodowanym (osoby te znajdowały się w karetce ZRM). Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu pojazdu przed porwaniem przez nurt rzeki. Rota ratowników zabezpieczona w kamizelki asekuracyjne oraz skafandry suche podpięła stalową linę z wciągarki zainstalowanej na samochodzie GBA MAN. Następnie po przybyciu SCRT Steyr zamontowano zawiesia wężowe i przy pomocy dźwigu typu HDS wyciągnięto samochód na drogę. Po stwierdzeniu braku zagrożenia zakończono działania.

O godz. 11.06 na ul. Nysy Łużyckiej doszło do kolizji 3 samochodów osobowych i 1 ciężarowego.Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działań. Na miejscu osobami poszkodowanymi zajmował się ZRM. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez wyłączenie z ruchu po 1 pasie w każdym kierunku oraz odłączenie akumulatorów w samochodach osobowych.

Dyżurny Operacyjny

mł. bryg. Mariusz Lewandowski