14.12.2018r. Godz. 10:33Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.05.2015

dodano: 10 maja 2015 o 21:05 | ostatnia aktualizacja: 11 maja 2015 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Podczas pełnienia służby straż pożarna interweniowała 15 razy z czego 9 pożarów, 4 miejscowe zagrożenia i 2 alarmy fałszywe. W zdarzeniach poszkodowana została 1 osoba, której strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 16.23 przyjął zgłoszenie dotyczące silnego zadymienia wydobywającego się z jednego z mieszkań budynku wielorodzinnego, usytuowanego w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Władysława Planetorza. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej w sile dziesięciu strażaków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. Przed przybyciem jednostek ochrony pożarniczej część mieszkańców opuściła budynek.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- ewakuowaniu pozostałych mieszkańców z budynku

- przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego otwarciu drzwi od mieszkania, z którego wydobywał się dym, usunięciu przypalonej strawy i wyłączeniu kuchenki elektrycznej - co było przyczyną silnego zadymienia.

- przeszukaniu mieszkania i ujawnieniu osoby poszkodowanej, którą wyprowadzono na zewnątrz budynku, udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy do momentu przekazania jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

Z uwagi na silne zadymienie strażacy musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania