25.05.2018r. Godz. 12:50Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.05.2018 r.

dodano: 10 maja 2018 o 22:05 | ostatnia aktualizacja: 11 maja 2018 o 21:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 24 razy. Odnotowaliśmy 4 pożary, 18 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 5 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 51 zastępów, w sile 206 strażaków.

O godzinie 13:46 w miejscowości Chorula doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych i ciągnika rolniczego. Pojazdami podróżowało łącznie 6 osób w tym jedno dziecko. W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby, jednej z nich strażacy udzielili pomocy a następnie przekazali pod opiekę pogotowi.

W Opolu straż pożarna została do zasłabnięcia mężczyzny na chodniku. Na miejsce zadysponowano również śmigłowiec LPR. Strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca i udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy a następnie przekazali pod opiekę lekarzowi. Ze względu na awarię śmigłowca podjęto decyzję o przetransportowaniu poszkodowanego do szpitala pojazdem straży pożarnej.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania