14.12.2018r. Godz. 15:31Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 10.06.2014r

dodano: 10 czerwca 2014 o 23:06 | ostatnia aktualizacja: 11 czerwca 2014 o 22:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym tj. 10.06. 2014r. straż pożarna w woj. opolskim interweniowała 28 razy, tym: 9 pożarów, 18 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W działaniach zaangażowanych było: 62 zastępy i245 strażaków.

W zdarzeniach ogółem poszkodowane zostało 6 osób.

- Dyżurny Stanowiska Kierowania w Opolu o godzinie 9:54 otrzymał zgłoszenie o pożarze warsztatu samochodowego w miejscowości Nowa Kuźnia. Do zdarzenia zostało zadysponowanych 6 zastępów straży pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 3 prądów wody na palące się wnętrze warsztatu oraz znajdujące się wewnątrz sam. osobowe.

- W miejscowości Balcarzwice pow. strzelecki w wyniku wyładowania atmosferycznego zapaliło się poddasze w budynku jednorodzinnym. Działania straży polegały na rozebraniu części konstrukcji dachu, zlokalizowaniu i ugaszeniu pożaru.

Podczas minionej doby w zdarzeniach na drogach poszkodowanych zostało sześć osób.

- O godzinie 12:22 w Opolu na ul. Dambonia doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu osobom poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy, usunięciu płynów eksploatacyjnych.

- Również w Opolu na ul. Składowej doszło do zderzenia sam. osobowego z ciężarowym. Poszkodowanej osobie strażacy udzielili KPP a następnie przekazali przybyłemu na miejsce zdarzenia ZRM.

- W miejscowości Korzękwice pow. nyski miało miejsce zdarzenie drogowe. Po przybyciu straży pożarnej stwierdzono dwa rozbite samochody osobowe blokujące jezdnię w obydwu kierunkach. Przybyły na miejsce ZRM udzielił pomocy medycznej dwóm osobom poszkodowanym. Działania straży pozarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Dyżurny Operacyjny

SK OKW PSP