23.06.2018r. Godz. 10:35Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.06.2018 r

dodano: 10 czerwca 2018 o 21:06 | ostatnia aktualizacja: 11 czerwca 2018 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 32 razy. Odnotowaliśmy 8 pożarów, 23 miejscowe zagrożenia oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 7 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 66 zastępów, w sile 282 strażaków.

W Dobrzeniu Wielkim miał miejsce pożar poddasza w budynku jednorodzinnym. Spaleniu uległo ok. 20m2 więźby dachowej, podłoga i docieplenie strychu. W pożarze nikt nie został poszkodowany.

W Oleśnie, na ul. Dobrodzieńskiej, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR. Łącznie pojazdami podróżowały trzy osoby, wszystkie zostały przewiezione do szpitala.

W wyniku intensywnych opadów oraz burz, jakie przeszły nad naszym województwem, od piątku 08.06 odnotowaliśmy łącznie 70 zdarzeń. Głównie dotyczyły one zalanych posesji, dróg oraz pompowania wody z piwnic. W trakcie tych działań nikt nie został poszkodowany.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania