14.12.2018r. Godz. 10:37Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.07.2013r.

dodano: 10 lipca 2013 o 15:07 | ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2013 o 10:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.07.2013r

Kilkanaście minut po godzinie 7 rano w miejscowości Mąkoszyce w pow. brzeskim doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego. Do zdarzenia zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej, które po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczyły teren działania. Dalsze czynności polegały na: odłączeniu w obu pojazdach akumulatorów, położeniu piany w miejscu wycieku paliwa, uszczelnieniu zbiornika z paliwem, przepompowaniu około 50 l oleju hydraulicznego z uszkodzonego zbiornika,
usunięciu na pobocze drogi samochodu osobowego. Na czas prowadzenia działań ruch w obu kierunkach był wstrzymany. W wyniku tego zdarzenia 2 osoby zostały poszkodowane. Powstałe straty oszacowano na kwotę około 39 tys. zł.

Około godziny 18:50 w miejscowości Brynica sam. bus przewożący osoby niepełnosprawne wpadł do rowu, a następnie uderzył w płot. Pojazdem podróżowało 6 osób, w tym 4 dzieci. Niestety 5 osób ( 1 os. dorosła i 3 dzieci) odniosło obrażenia ciała. Do zdarzenia zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej, które po przybyciu zabezpieczyły miejsce prowadzenia działań. Następnie odłączono akumulatory. W trakcie prowadzenia działań droga była zablokowana.

Sporządził:

dyż. op. województwa