19.12.2018r. Godz. 08:43Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.07.2014

dodano: 10 lipca 2014 o 22:07 | ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2014 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 47 razy, w tym: 5 pożarów, 38 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowane zostały 3 osoby.

1. W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim w miejscowościach: Ciężkowice, Polska Cerekiew, Łaniec, Grzędzin, Mierzęcin, Koza, Witosławice, Ligota Mała, Wronin, na skutek awarii wodociągu nastąpiła przerwa w dostawie wody. Strażacy do czasu usunięcia awarii dowozili wodę pitną dla mieszkańców ww. miejscowości.

2. W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 18.51 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego na autostradzie A4 (227 km kierunek Katowice). Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 4 zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania ustalono, że:

- w zdarzeniu biorą udział dwa pojazdy (samochód osobowy i zestaw ciężarowy)

- osoba kierująca sam. os. pozostawała uwięziona w pojeździe

- osoba podróżująca sam. os. jako pasażer znajdowała na zewnątrz pojazdu - na pasie zieleni

- kierujący zestawem ciężarowym znajduje się na zewnątrz pojazdu.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- przy użyciu sprzętu hydraulicznego uwolniono osobę poszkodowaną z sam. os., następnie przekazano ją zespołowi ratownictwa medycznego

- odłączeniu akumulatorów oraz sprawdzeniu pojazdów pod względem ewentualnych wycieków substancji ropopochodnych i płynów eksploatacyjnych.

Podczas działań ratowniczych ruch w kierunku Katowic był wstrzymany.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania