10.12.2018r. Godz. 22:29Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.08.2012r.

dodano: 10 sierpnia 2012 o 14:08 | ostatnia aktualizacja: 12 sierpnia 2012 o 07:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.08.2012r.

1. O godzinie 13:05 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Nysie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu się trzech pojazdów osobowych w Nysie na ulicy Mickiewicza. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba była uwięziona w pojeździe, stąd też działania strażaków polegały na wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej, którą następnie przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

2. W Tarnowie Opolskim o godzinie 15:50 prawdopodobnie w wyniku podpalenia doszło do pożaru w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 zastępy, tj. 14 strażaków, którzy po dojeździe zabezpieczyli miejsce zdarzenia i podali jeden prąd wody w natarciu na źródło ognia. W związku z informacją od zgłaszającego, że w mieszkaniu znajduje się butla z gazem strażacy oprócz działań gaśniczych niezwłocznie zlokalizowali i wynieśli na zewnątrz butlę. Straty w tym zdarzeniu oszacowano na 12 tys.zł, a uratowano mienie o wartości 3 tys.zł.

3. O godzinie 22:42 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku otrzymał zgłoszenie potrącenia rowerzysty w miejscowości Szumirad. Po dojeździe zastępu straży pożarnej na miejscu zdarzenia lekarz z Zespołu Ratownictwa Medycznego poinformował, że poszkodowany poniósł śmierć na miejscu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i oświetleniu terenu na prośbę policji.

____________________________________________________

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu