10.12.2018r. Godz. 22:29Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.08.2014

dodano: 10 sierpnia 2014 o 19:08 | ostatnia aktualizacja: 12 sierpnia 2014 o 00:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 26 razy, w tym 16 pożarów, 7 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowane zostały 2 osoby.

W powiecie strzeleckim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 15.02 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego (zderzenie samochodu osobowego z motocyklem) w Strzelcach Opolskich na ul. Strzelców Bytomskich. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane niezwłocznie 2 zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania ustalono, że w wyniku zdarzenia poszkodowany został kierujący motocyklem. Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zamknięciu ruchu drogowego w obu kierunkach

- zabezpieczeniu wyciekających płynów eksploatacyjnych z obu pojazdów

- zabezpieczeniu lądowiska dla lotniczego pogotowia ratunkowego, który został zadysponowany

do poszkodowanego. Po zakończeniu działa miejsce zdarzenia przekazano policji.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania