19.12.2018r. Godz. 15:31Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.08.2015r.

dodano: 10 sierpnia 2015 o 20:08 | ostatnia aktualizacja: 12 sierpnia 2015 o 00:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 104 razy, w tym 39 pożarów, 60 miejscowe zagrożenia oraz 5 alarmów fałszywych. W działaniach zaangażowanych było 207 zastępy i 937 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostały 4 osoby.

Ok. godz. 16-tej doszło do pożaru ciągnika rolniczego oraz prasy do słomy w miejscowości Kolnowice, pow. prudnicki. W działaniach udział brało 7 zastępów straży z dwóch powiatów – nyskiego i prudnickiego. Powstałe w wyniku pożaru straty oszacowano na 700 tys.

W godzinach popołudniowych przez nasze województwo przeszła burza, której towarzyszył silny wiatr. Najwięcej zdarzeń z nią związanych odnotowaliśmy w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, gdzie silny wiatr uszkodził 7 dachów na budynkach mieszkalnych w Ciężkowicach (2 uszkodzone dachy), Bierawie, Starym Koźlu (2 uszkodzone dachy), Cisku, Polskiej Cerekwi , wiatę w Jaborowicach oraz część dachu na kościele w Bierawie. Pozostałe zdarzenia dotyczyły przewróconych drzew, połamanych konarów na jezdni oraz zalanych dróg.

Zdarzenia związane z usuwaniem skutków po nawałnicy w powiatach:

Głubczyce - 2

K-Koźle - 27