21.08.2017r. Godz. 01:01Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.08.2017 r.

dodano: 10 sierpnia 2017 o 06:08 | ostatnia aktualizacja: 11 sierpnia 2017 o 07:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 182 razy. Odnotowaliśmy 12 pożarów,165 miejscowych zagrożeń i 5 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń 2 osoby zostały poszkodowane. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 296 zastępów  w sile 1238 strażaków.

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.08.2017 r.

W dniu dzisiejszym w wyniku przejścia frontu burzowego nad naszym województwem odnotowaliśmy 154 interwencji.

W miejscowości Praszka zostały uszkodzone trzy dachy i dwa kominy oraz jeden zagrażał zawaleniu:
- na ulicy Warszawskiej został uszkodzony dach z papy
około 100 m2 na budynku usługowo-mieszkalnym, spadający dach zniszczył całkowicie dwa kominy trzeci musieli usunąć strażacy ponieważ zagrażał bezpieczeństwu oraz część dachu budynku handlowego około 10m2.
- na ul. Mickiewicza uszkodzony dach na budynku mieszkalnym około 25m2 zerwanego eternitu,
W miejscowości Skrońsko (powiat oleski) zerwana część poszycia dachowego na budynku gospodarczym.
W miejscowości Gorzów Śląski (powiat oleski) powalone zostały 4 drzewa w tym 2 drzewa na dach sklepu Dino, drzewa spowodowały wgniecenia dachu na powierzchni około 4 m2.
W miejscowości Zdziechowice (powiat oleski) konar drzewa uszkodził około 6 m2 poszycia dachu placówki zdrowia (ZOZ).
Ponadto w okolicach jeziora Turawskiego ratownicy usuwają około 100 powalonych tarasują dojazdy do domków letniskowych oraz częściowo są poopierane o domki letniskowe
gdzie odnotowano uszkodzenia w dwóch na dwóch dachach 35 m2 i 10m2. Strażacy usuwali również drzewa, które powaliły się na samochody osobowe.
Na trasie Barut – Żędowice w powiecie strzeleckim na drodze powiatowej powalonych zostało około 12 drzew, jedno z drzew spadło na samochód osobowy, którym podróżowały trzy osoby, nikomu nic się nie stało, droga
była całkowicie zablokowana zablokowana na odcinku około 1km. W godzinach wieczornych napłynęła nad nasze województwo ponownie fala silnych wiatrów z burzami, która spowodowała kolejne interwencje.

Uszkodzenia dachów w godzinach wieczornych:
Zawadzkie w domu mieszkalnym został uszkodzony dach na powierzchni około35m2.
Zakrzów uszkodzony dach w budynku mieszkalnym powierzchnia około 15m2.
Steblów uszkodzony dach w budynku gospodarczym około 90 m2

Zestawienie zdarzeń w rozbiciu na powiaty:

opolski – 30
oleski – 30