12.12.2018r. Godz. 22:26Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.09.2014

dodano: 10 września 2014 o 23:09 | ostatnia aktualizacja: 11 września 2014 o 21:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż interweniowała 22 razy: w tym 6 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach udział brało 34 zastępów i 155 strażaków. W wyniku zaistniałych zdarzeń poszkodowane zostały 3 osoby.

W miejscowości Strzeleczki miał miejsce pożar w jednym z pomieszczeń budynku mieszkalnego.Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wydobywający się dym z okien na pierwszym piętrze, wszyscy mieszkańcy budynku znajdowali się na zewnątrz. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej w budynku. Ratownicy w sprzęcie ODO podali prąd wody w natarciu na palące się wyposażenie kuchni a następnie odymili i przewietrzyli pomieszczenia. W trakcie działań gaśniczych właścicielka źle się poczuła, ratownicy udzielili poszkodowanej KPP a następnie przekazali przybyłemu na miejsce zdarzenia ZRM.

Stanowisko Kierowania

kpt. Krzysztof Letki