10.12.2018r. Godz. 07:16Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.10.2014r.

dodano: 10 października 2014 o 18:10 | ostatnia aktualizacja: 11 października 2014 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 22 razy, w tym 10 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmy fałszywe. W działaniach zaangażowanych było 31 zastępów i 129 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostały 4 osoby.

O godz. 09:26, na trasie Wierzch – Głogówek, pow. prudnicki, DK 40,  doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego oraz osobowego. Samochód ciężarowy stał na jezdni (bez uszkodzeń), natomiast samochód osobowy (uszkodzony przód) znajdował się w rowie. Kierujący osobówką był zaopatrywany przez zespół ratownictwa medycznego. Strażacy odłączyli dopływ prądu z akumulatora w uszkodzonym pojeździe, kierowali ruchem oraz pomogli przetransportować poszkodowanego do karetki. Podczas dojazdu do zdarzenia, pojazd zespołu ratownictwa medycznego osunął się z przepustu. Zastosowano poduszki pneumatyczne celem podniesienia i przemieszczenia pojazdu na twardy grunt. Poszkodowanego przewieziono do szpitala.

sporządził

Dyżurny Operacyjny