14.12.2018r. Godz. 01:30Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.10.2016

dodano: 10 października 2016 o 20:10 | ostatnia aktualizacja: 16 października 2016 o 21:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 19 razy. Odnotowaliśmy 4 pożary, 13 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 5 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 36 zastępów, w sile 146 strażaków.

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego ze składem osobowym relacji Opole Główne – Jelcz Laskowice. Poszkodowanemu kierowcy osobówki, pomocy udzielił zespół ratownictwa medycznego. Pociągiem podróżowało ok. 30 osób, które samodzielnie opuściły skład przed przybyciem jednostek straży – brak poszkodowanych. Strażacy zakręcili zawór w butli z LPG oraz pokryli wrak pianą ciężką. Zdarzenie miało miejsce na 24,5 km szlaku kolejowego, który na czas działań był zamknięty.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania