11.12.2017r. Godz. 16:14Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.10.2017r.

dodano: 10 października 2017 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 11 października 2017 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym, na terenie województwa opolskiego, straż pożarna interweniowała 29 razy. Odnotowaliśmy 6 pożarów i 23 miejscowe zagrożenia. W zdarzeniach poszkodowane zostały 3 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 70 zastępów w sile 275 strażaków.

W powiecie nyskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 20.29 przyjął zgłoszenie, dotyczące silnego zadymienia wydobywającego się z jednego mieszkania w budynku wielorodzinnym usytuowanym w Paczkowie przy ul. Robotniczej. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. Stwierdzono, że 17 osób ewakuowało się z budynku przed przybyciem zastępów straży pożarnej.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- przeszukaniu całego budynku w celu sprawdzenia, czy wszystkie osoby zostały ewakuowane z obiektu

- wyważeniu drzwi wejściowych od mieszkania, z którego wydobywał się dym

- ewakuowaniu z mieszkania, do strefy bezpiecznej osoby poszkodowanej ujawnionej wewnątrz, podczas działań ratowniczo-gaśniczych i przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

- ugaszeniu pożaru ww lokalu mieszkalnym.

Z powodu silnego zadymienia strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania