20.02.2019r. Godz. 06:46Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.12.2013r.

dodano: 11 grudnia 2013 o 07:12 | ostatnia aktualizacja: 11 grudnia 2013 o 21:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.12.2013r.

 

Dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego w Nysie otrzymał o godzinie 9:02 zgłoszenie pożaru na terenie zakładu szklarskiego w miejscowości Głuchołazy. Niezwłocznie do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy tj. 8 strażaków, których działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru, przeszukaniu wszystkich zadymionych pomieszczeń oraz ich oddymieniu. Sprawnie przeprowadzona akcja pozwoliła na lokalizację pożaru jeszcze we wczesnej fazie jego rozwoju i uniknięcia wysokich strat.

Ponadto w trzech zdarzeniach na terenie naszego województwa strażacy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy. W dwóch przypadkach, w Kędzierzynie-Koźlu i Kórnicy (powiat krapkowicki) strażacy zostali zadysponowani przez ratownictwo medyczne do zabezpieczenia lądowania śmigłowców LPR. W obu przypadkach strażacy musieli też udzielać kwalifikowanej pierwszej pomocy. Natomiast w Nysie zostalismy zadysponowani do rannego pieszego, którego potrącił samochód. Przed przyjazdem zespołu ratownictwa medycznego strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

__________________________

dyżurny operacyjny SK OKW PSP
mł. kpt. Łukasz Olejnik

oficer prasowy OKW PSP
bryg. Adam Janiuk