14.12.2018r. Godz. 11:33Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu: 10.12.2015

dodano: 11 grudnia 2015 o 00:12 | ostatnia aktualizacja: 11 grudnia 2015 o 23:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 15 razy z czego 4 pożary, 11 miejscowych zagrożeń. W zdarzeniach ogółem poszkodowana została 1 osoba.

1. W powiecie brzeskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 18.07 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych do, którego doszło w miejscowości Pawłów. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. Jeden samochód osobowy znajdował się w przydrożnym rowie, a drugi stał na drodze parę metrów dalej. W zdarzeniu uczestniczyli tylko kierowcy pojazdów.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

- odłączeniu zasilania w uszkodzonym pojedzie

- pomocy policji przy kierowaniu ruchem drogowym do momentu zakończenia akcji.

Na czas prowadzenia działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

2. W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 23.14 przyjął zgłoszenie o pożarze zamku w miejscowości Ciepielowice. Brak osób poszkodowanych. W zdarzeniu udział bierze 13 zastępów straży pożarnej w tym dwa samochody z drabinami mechanicznymi. O godzinie 2.30 kierujący działaniami ratowniczo-gaśniczymi zgłosił o lokalizacji pożaru. Pożar został opanowany i już  nie rozprzestrzenia się - trwa dogaszanie.

Stanowiska Kierowania

kpt. Krzysztof Sobkowicz