24.01.2018r. Godz. 04:23Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.12.2017 r.

dodano: 10 grudnia 2017 o 22:12 | ostatnia aktualizacja: 11 grudnia 2017 o 08:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu 10 grudnia na terenie woj. opolskiego odnotowano 7 pożarów, 33 miejscowe zagrożenia i 1 alarm fałszywy. We wszystkich zdarzeniach w sumie uczestniczyło 85 zastępów straży pożarnej, i 377 strażaków. We wszystkich zdarzeniach poszkodowanych zostało 12 osób, w tym 3 to ofiary śmiertelne.

O godz. 19.39, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nysie wpłynęła informacja o wypadku drogowym w miejscowości Skoroszyce. Do działań zadysponowano jednostki Straży z PSP w Nysie, oraz z OSP ze Skoroszyc i Chróściny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano jedną z osób poza pojazdem, natomiast drugą podróżująca, uwięzioną w jego wnętrzu. Po wydobyciu jej, przy użyciu narzędzi hydraulicznych, przekazano ją zespołowi Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowany który sam opuścił pojazd został zabrany do szpitala, natomiast u osoby uwolnionej z pojazdu w toku medycznych działań ratunkowych stwierdzono zgon.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania