18.10.2017r. Godz. 14:49Bieżące interwencje

Wazniejsze zdarzenia w dniu 01.04.2012

dodano: 2 kwietnia 2012 o 00:04 | ostatnia aktualizacja: 2 kwietnia 2012 o 23:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 01.04.2012

Wazniejsze zdarzenia w dniu 01.04.2012

O godzinie 15:14 doszło do pożaru przyczepy kempingowej zaparkowanej przy ścianie budynku produkcyjno-magazynowego w Opolu, przy ulicy Ozimskiej. W działaniach gaśniczych brały udział dwa zastępy straży. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, podano dwa prądy wody na palący się obiekt. Pomieszczenia budynku, przy którym doszło do pożaru sprawdzono kamerą termowizyjną. Zagrożenia nie stwierdzono. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie. Straty oszacowane zostały na 1 tys.zł, a uratowane mienie na 30 tys.zł.

O godzinie 20:50 zadysponowano zastęp straży do sprawdzenia obecności tlenku węgla w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Strzelcach Opolskich, przy ulicy Krakowskiej. Na miejscu zdarzenia był już obecny zespół ratownictwa medycznego oraz policja. W łazience znaleziono 27 letnią kobietę, u której lekarz stwierdził zanik czynności życiowych. W pomieszczeniach mieszkania sprawdzono miernikiem obecność tlenku węgla. Tylko w pomieszczeniu kuchni miernik wskazał 46 ppm.

O godzinie 22:16 w miejscowości Żytniów (powiat oleski) doszło do pożaru stodoły murowanej, zdachem dwuspadowym o konstrukcji drewnianej, kryty dachówką o wymiarach 17m x 9m x 6m. Na miejsce zdarzenia dyżurny zadysponował 6 zastępów straży /2 PSP oraz 4 OSP/. Nie było zagrożenia dla pobliskich zabudowań. Pożarem objęty był dach stodoły. Spaleniu uległy dwa samochody osobowe znajdujące sie w środku stodoły, 20 okien plastikowych i 20 drewnianych, przyczepa jednoosiowa, siewnik, 2 wozy konne, 4 rowery, 20 opon samochodowych, części samochodowe, silniki elektryczne oraz 2 tony słomy. Natomiast dwa samochody osobowe parkowane obok stodoły uległy nadpaleniu. Na miejsce zdarzenia udał się dowódca JRG z Olesna. Straty oszacowane zostały na 40 tys.zł. Przypuszczalną przyczyną mogło być podpalenie.

O godzinie 23:09 w miejscowości Zielina (powiat krapkowicki) samochod osobowy uderzył w budynek mieszkalny. Na miejscu zdarzenia pierwsze przybyło OSP Zielina. Ratownicy za pomocą narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanej osoby i po wydobyciu jej z pojazdu przekazali przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego. W wyniku rozległych obrażeń poszkodowany zmarł.    Drugą osobą poszkodowaną, która była poza pojazdem zajęli się ratownicy z pogotowia, udzielając jej pomocy medycznej.