11.12.2018r. Godz. 00:01Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.01.2012

dodano: 11 stycznia 2012 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 11 stycznia 2012 o 23:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.01.2012
  1. W Kędzierzynie Koźlu zostaliśmy wezwani do pożaru w budynku mieszkalnym spowodowanym zapaleniem się nagromadzonych materiałów palnych w kominie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia przystąpiono do ewakuacji znajdujących się tam mieszkańców oraz gaszenia przewodu kominowego. Przeprowadzono badanie detektorem tlenku węgla. Wykazał on stężenie 50 ppm. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego udzielił poszkodowanym pomocy. Podjęto decyzję o przewiezieniu dwójki dzieci pod opieką jednego z rodziców do szpitala na obserwację.

2. We Wrzoskach powiat opolski z nieustalonych przyczyn doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pożarem objęte były pomieszczenia budynku jednorodzinnego wraz z wyposażeniem oraz dach. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu oraz oświetleniu terenu działań. Następnie podano dwa prądy gaśnicze wody w natarciu przez okno oraz drzwi na palące się wyposażenie budynku oraz jeden prąd gaśniczy wody z podnośnika na palący się dach. Ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych wewnątrz budynku przystąpili do dogaszania pożaru. Wyniesiono na zewnątrz budynku oraz dogaszono spalone elementy wyposażenia, przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego rozebrano część dachu oraz drewniane elementy sufitu. Obiekt sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej. Ze względu na sposób ustawienia pojazdów ratowniczych wynikający z rodzaju prowadzonych działań Policja wstrzymała ruch w komunikacji drogowej w miejscowości Wrzoski i zorganizowała objazd. Nikt nie został ranny a straty materialne oszacowano na 300 tys.pln. Wartość uratowanego mienia to około 100 tyś.pln.

----------------

sporządził: pomocnik dyżurnego operacyjnego województwa

st.kpt. Rafał Bisowski

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu