16.02.2019r. Godz. 12:00Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 11.01.2014

dodano: 11 stycznia 2014 o 20:01 | ostatnia aktualizacja: 12 stycznia 2014 o 07:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

 

      W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 23 razy, w tym 12 pożarów, 10 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach udział brało 40 zastępów i 172 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostały 4 osoby.

Ważniejsze zdarzenia:

      Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na 214 km. autostrady A4 (kier. Katowice). Kierujący samochodem osobowym uderzył w barierę energochłonną i zatrzymał się na lewym pasie ruchu. Strażacy, przy pomocy zestawu hydraulicznego wykonali dostęp do poszkodowanego kierowcy, następnie ewakuowali poszkodowanego z pojazdu na noszach typu deska. Pomocy medycznej udzielił mu zespół ratownictwa medycznego, a następnie przewiózł do szpitala. Zabezpieczono teren akcji, odłączono dopływ prądu z akumulatora oraz zneutralizowano wyciek płynów eksploatacyjnych z jezdni. Na czas uwalniania kierującego z pojazdu, autostrada A4 w kierunku Katowic była zamknięta, następnie ruch wznowiono jednym pasem autostrady, utrudnienia trwały ok. godziny.

      W miejscowości Przywory pow. opolski, samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej kierującej. Jednoczenie odłączono dopływ prądu z akumulatora oraz zakręcono zawór w butli z gazem LPG. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego, osoba poszkodowana została przekazana i zabrana do szpitala.

 

 

sporządził

Dyżurny Operacyjny

mł.asp. Damian Skowroński