15.12.2018r. Godz. 11:56Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.01.2015r.

dodano: 11 stycznia 2015 o 22:01 | ostatnia aktualizacja: 12 stycznia 2015 o 21:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Minionej doby na terenie województwa opolskiego odnotowaliśmy 54 zdarzenia w tym było 6 pożarów, 48 miejscowych zagrożeń. Ogółem poszkodowanych zostało 5 osób. W tym 2 osoby w wypadkach drogowych, 3 zatrute tlenkiem węgla.

W działaniach zaangażowanych było 101 zastępów straży pożarnej i 441 strażaków.

O godz. 13.35 Nysa ul. S.Wyspańskiego drzewo uderzyło w nadjeżdżający samochód VW Transporter jednocześnie zrywając linię energetyczną średniego napięcia. W zdarzeniu tym brak jest osób poszkodowanych. Po odłączeniu zasilania w linii energetycznej przez zakład energetyczny usunięto z jezdni oraz chodnika powalone konary drzewa. Straty materialne wstępnie oszacowano na 10 tys.pln.

O godz. 0.39 miejscowość Brynica powiat kluczborski drzewo uszkodziło linię energetyczną, doprowadzającą prąd do chlewni. Zerwana linia została zabezpieczona przez pogotowie energetyczne. Działania polegały na usunięciu powalonego drzewa przy użyciu piły łańcuchowej.

O godz. 10:03 Lukowice Brzeskie,  Zawalenie się ściany szczytowej budynku. Brak osób poszkodowanych - w budynku przebywały 3 rodziny łącznie 5 osób ewakuowały się przed naszym przybyciem. Na miejsce zdarzenia udaje się inspektor budowlany aby ustalić czy będzie on nadawał się do zamieszkania.

Sporządził

Dyżurny operacyjny