22.01.2019r. Godz. 07:20Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.01.2019r.

dodano: 11 stycznia 2019 o 22:01 | ostatnia aktualizacja: 12 stycznia 2019 o 22:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 22 razy. Odnotowaliśmy 6 pożarów oraz  16 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W  powyższych zdarzeniach  poszkodowanych  zostało 9 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych zaangażowanych było 60  zastępów, w sile  244 strażaków.

1. W Otmuchowie powiat nyski doszło do wybuchu jednego z dwóch znajdujących się w domu pieców. W chwili wybuchu w budynku przebywały cztery osoby dorosłe i dwójka dzieci, które przed naszym przybyciem opuściły budynek. Po przyjeździe na miejsce naszych zastępów konieczne było udzielenie pomocy jednemu z domowników ,który to doznał oparzeń ciała. Został on następnie przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. Uszkodzeniu uległą ścianka działowa oddzielająca pomieszczeni kotłowni oraz drzwi. Na miejsce zadysponowano Inspektora Nadzoru Budowlanego. Stwierdził że wybuch pieca nie wyrządził większych strat w budynku i nie naruszył konstrukcji a budynek nadal nadaje się do zamieszkania. Straty materialne oszacowano na 25 tys.pln.

2. W dniu dzisiejszym odnotowaliśmy wyjazdy do wielu kolizji drogowych tj:

- Niemysłowice powiat prudnicki zderzenie samochodu ciężarowego z samochodem osobowym brak osób poszkodowanych

- Krapkowice dachowanie samochodu osobowego trzy osoby poza pojazdem nie wymagały opieki medycznej

- Skoroszyce powiat nyski zderzenie dwóch samochodów osobowych pasażer odmówił pomocy

- Zawada powiat powiat m. Opole zderzenie samochodu osobowego z dostawczym jedna osoba poszkodowana

- Opole ul. Krapkowice zderzenie dwóch samochodów osobowych nikt nie został rany

- Opole ul. Oświęcimska zderzenia samochodu osobowego z dostawczym jedna osoba poszkodowana.

Najczęstszą przyczyną tych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Apelujemy o ostrożną jazdę.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania