11.12.2018r. Godz. 17:01Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.02.2015r.

dodano: 11 lutego 2015 o 23:02 | ostatnia aktualizacja: 12 lutego 2015 o 22:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 18 razy, w tym 10 pożarów, 7 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach zaangażowanych było 29 zastępów i 122 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostały 2 osoby.

O godz. 15:18 dyżurny stanowiska kierowania w Brzegu otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla, w mieszkaniu przy ul. Ks. Makarskiego. Ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych, przy pomocy urządzeń pomiarowych, stwierdzili obecność tlenku węgla w powietrzu (40ppm). Następnie udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej, którą przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego, jednocześnie ewakuowali z mieszkania trzy osoby na zewnątrz. Po przewietrzeniu i sprawdzeniu atmosfery na obecność gazów (0ppm.), ewakuowane osoby wróciły do mieszkania, poszkodowaną siedemnastolatkę przewieziono do szpitala.

sporządził

Dyżurny Operacyjny