22.02.2019r. Godz. 02:41Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.02.2019 r

dodano: 11 lutego 2019 o 23:02 | ostatnia aktualizacja: 12 lutego 2019 o 23:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 28 razy. Odnotowaliśmy 8 pożarów, 20 miejscowych zagrożeń. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 6 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 76 zastępów, w sile 309 strażaków.

Do najpoważniejszego zdarzenia minionej doby doszło w miejscowości Gierałcice, w wyniku ulatniającego się gazu z kuchenki doszło do wybuchu i pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym. Na miejscu działało 11 zastępów straży pożarnej, w wyniku pożaru poszkodowana została jedna osoba, której udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazano przybyłemu na miejsce ZRM. Po zakończeniu działań część rodzin wróciła do swoich lokali.

W miejscowości Kuniów na DK 45 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane, udzielono im kpp a następnie przekazano przybyłemu na miejsce ZRM. Po przebadaniu osoby zostały zabrane do szpitala.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania