13.12.2018r. Godz. 14:16Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.03.2014r.

dodano: 11 marca 2014 o 21:03 | ostatnia aktualizacja: 12 marca 2014 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 106 razy, w tym 91 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W działaniach udział brało 175 zastępów i 772 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostało 7 osób.

W miejscowości Biestrzykowice, pow. namysłowski, DW 454, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, której kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili strażacy. Zabezpieczono teren działań, odłączono dopływ prądu z akumulatorów w pojazdach, usunięto pozostałości powypadkowe z jezdni. Poszkodowanego przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.

W Strzelcach Opolskich, DK 94, miało miejsce zdarzenia drogowe z udziałem autobusu oraz samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia autobus wypadł z jezdni i znajdował się na polu, a samochód osobowy stał w poprzek jezdni. Osoby podróżujące pojazdami były pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Łącznie poszkodowanych w tym zdarzeniu było 6 osób. Zabezpieczono teren działania, odłączono dopływ prądu z akumulatorów w pojazdach, zneutralizowano rozlane płyny eksploatacyjne.

Od początku roku notujemy dużą liczbę interwencji związanych z wypalaniem traw ( 862 wyjazdy). W miesiącu marcu 437, a podczas minionej doby 75 tego typu zdarzeń.

Dyżurny Operacyjny Województwa

mł.asp. Damian Skowroński