15.08.2018r. Godz. 10:49Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.03.2018 r.

dodano: 11 marca 2018 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 12 marca 2018 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 42 razy. Odnotowaliśmy 17 pożarów, 22 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 11 osób, w tym 2 to ofiary śmiertelne. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 76 zastępów, w sile 339 strażaków.

Po godzinie 2:30 w miejscowości Kuniów pow. kluczborski doszło do zdarzenia drogowego sam. osobowego który uderzył w drzewo. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu i ewakuowaniu osoby poszkodowanej. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia po próbie reanimacji stwierdził zgon. Dochodzenie w sprawie prowadzi Policja.

Miejscowość Mochów doszło do zdarzenia drogowego - dachowanie sam osobowego, którym podróżowały 4 osoby: jedna w wyniku obrażeń poniosła śmierć na miejscu, dwie osoby z obrażeniami ciała zostały zabrane przez pogotowie na obserwacje do szpitala. Na miejscu trwają czynności prokuratora i Policji, DK40 zablokowana.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania