25.03.2019r. Godz. 23:08Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.03.2019r.

dodano: 11 marca 2019 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 12 marca 2019 o 19:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 872 razy. Odnotowaliśmy 839 miejscowych zagrożeń, 18 pożarów oraz 15 alarmów fałszywych. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 8 osób.   We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział ponad 1380 zastępów, w sile 5600 strażaków.

W miejscowości Olszowa powiat strzelecki do przewróconego drzewa udał się zastęp OSP Zalesie Śląskie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia na auto strażaków ochotników przewróciło się drzewo. W wyniku wypadku poszkodowanych zostało dwóch ratowników. Poważnie uszkodzony pojazd został odholowany z miejsca zdarzenia. Ranni ratownicy zostali przewiezieni do szpitala na badania.

W miejscowości Gierałcice powiat nyski podczas prowadzenia akcji ratowniczej jeden z ratowników zasłabł. Na miejscu udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Został on przewieziony do szpitala na dalsze badania. Działania na miejscu zdarzenia polegały na uwolnieniu zawieszonego drzewa które stwarzało zagrożenie dla mieszkańców przyległego budynku.

Autor: mł. asp. Paweł Tomas