09.12.2018r. Godz. 23:47Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.04.2014r.

dodano: 11 kwietnia 2014 o 10:04 | ostatnia aktualizacja: 12 kwietnia 2014 o 21:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 23 razy, w tym odnotowano 11 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.

W godzinach nocnych służby ratownicze Republiki Czeskiej dostały zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w miejscowości przygranicznej Złote Hory. Zgodnie z porozumieniem o współpracy przygranicznej, Stanowisko Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego zadysponowało do tego zdarzenia: samochód gaśniczy GCBA z JGR Głuchołazy. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz  zbudowaniu lini w celu zasilania pojazdów z Czech w wodę. Ewakuację budynku przeprowadziła miejscowa jednostka ZDH- odpowiednik polskiej ochotniczej straży pożarnej. W pożarze nie odnotowano osób poszkodowanych. Spaleniu uległ dach kryty blachą oraz poddasze budynku jednorodzinnego.

W Namysłowie w godzinach wieczornych, doszło do rozszczenienia gazociągu. W wyniku tego zdarzenia, straż pożarna ewakuowała 27 mieszkanców. Zadysponowano pogotowie gazowe, którego  pracownicy  załozyli opaskę na uszkodzonym odcinku. Mieszkańcy po godz. 01:00 wrócili do swoich mieszkań.

W zdarzeniach drogowych do jakich doszło na terenie naszego województwa poszkodowanych zostało 5 osób.

Stanowisko Kierowania

Dyżurny Operacyjny Województwa