21.09.2018r. Godz. 23:35Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.04.2018 r

dodano: 11 kwietnia 2018 o 21:04 | ostatnia aktualizacja: 12 kwietnia 2018 o 23:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 59 razy. Odnotowaliśmy 35 pożarów, 20 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń 9 osób zostało poszkodowanych. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 119 zastępów, w sile 511 strażaków.

Ze względu na brak wolnego zespołu ratownictwa medycznego zostaliśmy dysponowani do dwóch zdarzeń. W Kędzierzynie – Koźlu, gdzie w autobusie MZK doszło do zatrzymania akcji serca u mężczyzny. Poszkodowanego, do szpitala przewiózł śmigłowiec LPR oraz w Smarchowicach Wielkich – zatrzymanie krążenia u mężczyzny w domu jednorodzinnym – niestety resuscytacja krążeniowo-oddechowa nie przyniosła pożądanego skutku.

W Kolonii Biskupskiej, pow. oleski, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Łącznie pojazdami podróżowały 3 osoby, do jednej wykonywaliśmy dostęp, przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Podczas działań poszkodowany został ratownik OSP. Wszystkie osoby poszkodowane przewieziono do szpitala. W działaniach udział brał śmigłowiec LPR.

W dniu dzisiejszym odnotowaliśmy 28 pożarów „suchych traw”

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania