26.04.2019r. Godz. 09:40Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.04.2019 r.

dodano: 11 April 2019 o 22:04 | ostatnia aktualizacja: 12 April 2019 o 22:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 21 razy. Odnotowaliśmy 16 pożarów,  5 miejscowych zagrożeń.  W  powyższych zdarzeniach została 1 osoba poszkodowana. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 25 zastępów, w sile 108 strażaków.

O godzinie 09:32 Dyżurny Stanowiska Kierowania  w Oleśnie  otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu ciężarowego cysterny i samochodu osobowego w miejscowości Nowy Wachów. Kierowcy przed przybyciem zastępów straży pożarnej sami opuścili pojazdy. Strażacy po przybyciu na miejsce akcji udzielili KPP osobie poszkodowanej z samochodu osobowego.

O godzinie 16:54 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Nysie  otrzymał zgłoszenie o pożarze altanki w miejscowości  Głuchołazy, po przybyciu na miejsce akcji zastępów straży zastano obiekt w pełnym rozgorzeniu, podano dwa prądy wody w natarciu na palącą się altanę  w celu dogaszenia reszty palących się elementów budowli. W powyższym zdarzeni nikt nie został ranny.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania