19.12.2018r. Godz. 13:32Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.05.2012

dodano: 11 maja 2012 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 11 maja 2012 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.05.2012

1. W miejscowości Korfantów powiat nyski nieostrożność osób dorosłych w posługiwaniu się ogniem otwartym osób dorosłych była przyczyną pożaru do jakiego doszło w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej przystąpiono do zakręcenia butli z gazem oraz ewakuacji osoby poszkodowanej na zewnątrz mieszkania. Następnie podano jeden prąd gaśniczy wody na palące się pomieszczenie kuchenne. Po ugaszenie otwartego ognia sprawdzono sąsiednie pomieszczenia przy użyciu kamery termowizyjnej oraz strop pomieszczenia. W pożarze tym jedna osoba została poszkodowana, straty materialne oszacowano na 20 tys.pln. A wartość uratowanego mienia to 200 tys.pln.

2. W Brzegu okolice Kępy Młyńskiej w godzinach wieczornych zostaliśmy wezwani do zabezpieczenia samochodu, który wjechał do rzeki Odry. Ze względy na utrudniony dojazd ciężkiego sprzętu ratowniczego działania mające na celu podjęcie na brzeg pojazdu będą kontynuowane w dniu jutrzejszym. Nikt w tym zdarzeniu nie został ranny i straty materialne wstępnie oszacowano na 2,5 tys.pln.