19.12.2018r. Godz. 13:39Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.05.2017

dodano: 11 maja 2017 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 11 maja 2017 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 14 razy. Odnotowaliśmy 4 pożary, 9 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń 7 osób zostało poszkodowanych. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 27 zastępów, w sile 96 strażaków.

W miejscowości Głogówek na drodze krajowej nr 40 doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z samochodem osobowym. Przed przybyciem jednostek straży pożarnej, dwie poszkodowane osoby znajdowały się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zebrali przy pomocy sorbentu plamę wycieków powstałych po zderzeniu pojazdów. Na czas działań, droga w miejscu wypadku była zamknięta w obu kierunkach.

O godzinie 22:02 do opolskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu typu bus z ciągnikiem rolniczym na drodze krajowej nr 45 w miejscowości Bierdzany. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej. Łącznie pojazdami podróżowało 7 osób. Poszkodowane zostały trzy osoby, które zostały przewiezione do szpitala. Na czas prowadzonych działań, droga została zablokowana w obu kierunkach.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania