15.08.2018r. Godz. 07:17Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.05.2018 r.

dodano: 11 maja 2018 o 21:05 | ostatnia aktualizacja: 12 maja 2018 o 21:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 16 razy. Odnotowaliśmy 1 pożar, 15 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 34 zastępy, w sile 131 strażaków.

W miejscowości Stare Czaple powiat kluczborski do przydomowej studni wpadł pies. Znajdował się w wodzie na głębokości około 7 metrów. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej w tym samochód z drabina mechaniczną. Psa wydobyto ze studni po sprawieniu trójnogu ratowniczego i wykorzystaniu technik alpinistycznych. Do studni opuszczono ratownika wyposażonego w miernik wielogazowy monitorujący skład powietrza. Ratownik podjął psa z wody i razem zostali wydobyci ze studni.

W Opolu na rondzie Szczakiela przewrócił się samochód ciężarowy do przewozu odpadów komunalnych. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba która została przetransportowana przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu wycieków paliwa i płynów eksploatacyjnych z pojazdu.

Autor: mł. asp. Paweł Tomas