19.12.2018r. Godz. 13:30Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.06.2014r.

dodano: 11 czerwca 2014 o 22:06 | ostatnia aktualizacja: 12 czerwca 2014 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 30 razy, w tym 9 pożarów, 19 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W działaniach udział brało 65 zastępów i 270 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 17 osób.

W Kędzierzynie-Koźlu, na terenie zakładu doszło do rozszczelnienia instalacji technologicznej. W wyniku zdarzenia 9 osób zatruło się tlenkiem węgla. Wszystkie osoby zostały przewiezione do szpitala. Działania straży polegały na pomiarze zawartości CO w powietrzu – pomiar wykazał obecność gazów niebezpiecznych wewnątrz budynku od 150ppm. do 800ppm. Przewietrzono wszystkie pomieszczenia, sprawdzono instalacje technologiczne – nie znaleziono źródła emisji substancji.

Na 217 km. Autostrady A4 (kier. Katowice) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego, który z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i znajdował się w zbiorniku przeciwpożarowym, pod lustrem wody. Działania straży polegały na uwolnieniu kierującej z pojazdu oraz wyciągnięciu samochodu ze zbiornika. Natychmiast zespół ratownictwa medycznego przystąpił do reanimacji, po ok. 10 min. udało się przywrócić czynności życiowe poszkodowanej. Wstrzymano ruch na autostradzie w celu przygotowania lądowiska dla helikoptera LPR, który przewiózł ranną do szpitala. Na miejsce przybyła sekcja wodno-nurkowa celem przeszukania zbiornika pod kątem ewentualnych innych podróżujących zatopionym pojazdem. Na podstawie potwierdzonej przez policję informacji, że samochodem podróżowała tylko jedna osoba, poszukiwania przerwano.

sporządził

Dyżurny Operacyjny